^ Wróć do góry strony

Aktualności

2014-10-22

Gdzie chcemy żyć. Krajobraz Polski


W dniu 21 października 2014r. w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim odbyła się konferencja pt. „Gdzie chcemy żyć – Krajobraz Polski” w ramach Forum Debaty Publicznej „Samorząd Terytorialny dla Polski”. W spotkaniu tym uczestniczyli członkowie Zespołu Doradczego  Wojewody Opolskiego ds. Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Wsi i Ochrony Wiejskiego Krajobrazu: Ryszard Wilczyński, Wojewoda Opolski, Iwona Solisz, Wojewódzki Konserwator Zabytków, dr hab. Irena Niedźwiecka – Filipiak, Marek Wiland oraz Elżbieta Wijas – Grocholska, która w trakcie tej uroczystości została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za  zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego wsi oraz ochrony wiejskiego krajobrazu.

Więcej

2014-04-23

Sieć Najciekawszych Wsi - spotkania z mieszkańcami

W dniach 10 i 15 kwietnia 2014 roku  odbyły się spotkania Zespołu Wojewody Opolskiego ds. zachowania dziedzictwa kulturowego wsi i ochrony wiejskiego krajobrazu z mieszkańcami Starego Paczkowa i Złotogłowic, podczas których zaprezentowano wyniki prac ekspertów dotyczące propozycji rewitalizacji tych miejscowości.

Więcej

2013-07-18

Piękna Wieś Opolska 2013 kategoria - Wieś dziedzictwa kulturowego

W dniach 18, 21 czerwca i 4 lipca w ramach konkursu Piękna Wieś Opolska 2013, którego mottem jest „Z przeszłości do przyszłości” odbyły się wizyty w miejscowościach zgłoszonych w kategorii: Wieś dziedzictwa kulturowego.

Więcej

2013-07-17

Spotkanie z mieszkańcami Różyny gm. Lewin Brzeski

W dniu 28.05.2013 r. w świetlicy wiejskiej w Różynie odbyło się kolejne (po Złotogłowicach i Starym Paczkowie) spotkanie z mieszkańcami wsi w ramach Zespołu Wojewody Opolskiego ds. zachowania dziedzictwa kulturowego wsi i ochrony wiejskiego krajobrazu.

Więcej

2013-07-11

Dziedzictwo kulturowe wsi województwa opolskiego i śląskiego

W dniach 7-8 czerwca 2013 roku odbyła się w Biedrzychowicach (powiat prudnicki) konferencja Dziedzictwo kulturowe wsi województwa opolskiego i śląskiego, zorganizowana przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Wojewodę Opolskiego.

Więcej
Strony: 1 | 2 | 3